Kaliteli mi olsun? Uygun fiyatlı mı?
22 Ocak

Kaliteli mi olsun? Uygun fiyatlı mı?

By Aslıhan Şahin Kaliteli Askı, Uygun Fiyatlı Askı

"Osmanbey'deki mağazam için elbise askısı almak istiyorum. Lakin karar vermekte zorlanıyorum. Mağazamın trendi olmasını isterim ama hem bütçem sınırlı hem de fiyat aralığı hakkında bilgim yok." diyor arkadaşım Mine Kuzey.

Onun aradığı cevapların hepsi burada: Mağazanızda kullanabileceğiniz elbise askılarının fiyat aralığı 0,15 ile 10,00 TL arasında değişmektedir. İhtiyacınız olan 5,000 adet askı ise, bu iş için size 750 ile 50.000 TL arasında farklı seçimler sunabilirim. Çok geniş bir aralık... Gelin bu nasıl oluyor size anlatayım.

Mağazanızda kullanabileceğiniz en pahalı askılar ağaçtan üretilen ahşap askılardır. Ahşap askılar üretimi meşakkatli, fiyatları yüksek ama mağazanıza sıcaklık verecektir. Ahşap askının oluşturduğu etkiyi renkli plastik askılarla da sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan markanızı öne çıkartacak baskı uygulamalarını atlamamanız gerekir. Plastik askıda mağazanızın konseptine uygun renk seçmeniz önemlidir. Duvarlarınızın ve mobilyanızın renkleri, askı rengi seçmenize yardımcı olacaktır. Eğer bütçeniz buna yetmiyor ise tasarruf edebileceğiniz en iyi yöntem geri dönüşümlü plastikten üretilmiş siyah renkli askılar olacaktır. Ama mutlaka markanızın askı üzerinde görünmesini isteyin. Bu bütçenizi sarsmayan çok uygun bir reklam sistemi olacaktır. Özellikle de ürünleriniz ile beraber askıyı da müşteriye verir iseniz, müşterinizin dolabında, üzerinde isminiz olan askıların bulunması markanızın akılda kalmasını sağlayacaktır.

Gelelim asıl sorunun cevabına, askı fiyatları hangi aralıkta seyreder: Kaliteli ahşap askı fiyatları 3,0 ile 10,0 TL arasında değişir. Aynı imaj ve kaliteli plastik askılar ise 0,5 ile 1,5 TL arasında değişecektir. Uygun fiyatlı plastik askıları ise 0,15 ile 0,50 TL arasında bulmanız mümkündür.

Arkadaşım Mine Kuzey, kendisi ile paylaştığım bu bilgilerin ardından mağazası için altın sarısı kancalı, bej renkte plastik askı kullanmaya karar verdi. Markasını ön plana çıkartmak için ise damla etiket kullandı.

Aslıhan Şahin
Designer

BLOG KATEGORİLERİ